Се запали автомобил кај Рампа во скопската населба Кисела Вода, објави Фокус.

На терен излегле пожарникари кои го изгаснале пожарот.

Фото: Фокус

Причините за пожарот се уште не се познати.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.