Ознака: автомобил
Црна хроника 26.01.20 | 16:37

Прилепчанец со секира кршел автомобил и предизвикал судар и тепачка

Вчера во Прилеп од полициски службеници од Полициска станица Прилеп бил лишен од слобода Е.М.(23) од Прилеп постапувајќи по претходна пријава на Е.А.(19) од Прилеп, кој пријавил...

Црна хроника 15.01.20 | 10:27

Се превртил автомобил кај Веро Џамбо

Превртен автомобил утринава го отежна сообраќајот на улицата пред Веро Џамбо, пренесува Сител. На сообраќајката интервенирала екипа на Брза помош и екипа на пожарна,...

Балкан 07.01.20 | 23:00

Потегот со кој Ковачевиќ си го спаси животот

Поранешниот српски репрезентативец, Дарко Ковачевиќ, вечерва бил застрeлан пред својот дом во Атина, објавија грчките медиуми. Според првичните информации, Ковачевиќ...

Црна хроника 19.12.19 | 11:09

Со возило урнат дел од ѕидот на тетовската касарна

Дваесет и тригодишник од тетовското село Вејце утринава изгубил контрола врз своето возило по што удрил во ѕидот од касарната во Тетово. Нема повредени, а поради удирањето,...

Балкан 09.12.19 | 21:59

Дупка на патот „проголта“ автомобил

Знаев дека нешто ќе се случи затоа што улицата по малку паѓаше секој ден, но ова навистина ме шокираше. Колапс во сообраќајот, автомобил пропадна во дупка на патот, а...

Црна хроника 29.11.19 | 10:31

Се преврте „пасат“ кај Неготино, дошло возило да помогне, па во него удриле уште два автомобили

На 28.11.2019 во 14.50 часот било пријавено дека на автопатот Неготино – Градско, патничко возило „фолксваген пасат“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Г.Д.(36)...

Скопје 08.11.19 | 10:27

Истепан редар оти му пишал казна на скопјанец паркиран во зеленило

Комунален редар од Град Скопје минатиот викенд бил истепан од граѓанин на кој му пишал казна оти се паркирал во зеленило во населбата Аеродром. Комуналните редари вршеле...

Црна хроника 06.11.19 | 11:26

Се судрија автомобил и трактор на патот кај Гостивар, две лица повредени

Вчера околу 17 часот и 20 минути на регионалниот пат Гостивар – Градец, во Дебреше, се случила сообраќајна несреќа при што биле повредени две лица. Спорд пријавеното...

Црна хроника 18.10.19 | 10:53

Воз удри во патничко возило кај Прилеп

Четири лица се повредени откако воз удри во патничко возило, во кое се превезувале пет лица, кои патувале на работа. Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство...

Калеидоскоп 17.10.19 | 13:39

Оскаровката префрлена во болница после сообраќајна несреќа, aвтомобилот завршил на кровот!

Американската актерка Хелен Хант (56) била пренесена во болница по сообраќајна несреќа во Лос Ангелес, во која нејзиниот автомобил се превртел од силината на ударот....

Естрада 13.10.19 | 10:53

Дара Бубамара: За половина година врска следи подарок од 150.000 евра

Сексапилната српска пејачка Дара Бубамара од неодамна е во врска со 15 години помладиот бизнисмен од Белгија Сашо Пешиќ. Дара која е позната како голем вљубеник во брзи...

Семејство 07.10.19 | 19:19

Исчезнале тригодишни близначки: Насекаде ги барале, а кога се вратиле дома, затекнале траорна сцена

Две девојчиња, од американскиот Хинсвил биле пронајдени мртви во вжештен автомобил откако исчезнале од дома во текот на ноќта. Близначките Рајлин и Пејтон Кејс (3), починале...

Скопје 06.10.19 | 21:07

Со автомобил влетал и ја уништил оградата во парк за миленици

Дел од оградата е уништена во паркот за миленици спроти Веро 2 во населбата Козле, откако вчеравечер некој на местото влегол со автомобил Читател наведува дека загрижени...

Калеидоскоп 19.09.19 | 09:36

Реставриран „Пакардот“ на Тито од 1948 година

Синиот пакард на Јосип Броз Тито е реставриран речиси 40 години по неговата смрт. Оваа убавица овде, е пакард од 1948 година”, изјави Милош Бојаниќ, пејач и вљубеник во...

Технологија 07.09.19 | 13:27

За да не ги заборавите децата на задното седиште, ќе се грижи автомобилот

Последниве години голем број производители на автомобили воведоа технологија за мониторинг на патниците на задните седишта, а производителите се обврзаа до 2025 година...

Црна хроника 29.08.19 | 09:57

Две деца оставени сами дехидрирани во автомобил, граѓани кршеле стакло за да ги спасат

Две деца се најдени оставени сами вчера во автомобил марка „Алфа Ромео“ на паркинг на бул. „Видое Смилевски Бато“ дехидрирани. Граѓани алармирале, по што повикале...

Црна хроника 05.08.19 | 10:11

Автомобил удри во пешак

Полицијата извести дека во сообраќајка која се случила вчера околу 11.30 часот во атарот на тетовското село Калник повреден е малолетен пешак. Според досегашните наоди...

Патувања 02.08.19 | 22:45

Како најбргу да го изладите прегреаниот автомобил?

Се разбира дека клима уредот е најважен , но треба да се знае и начинот на разладување. Деновиве во автомобилите оставени на сонце се измерени и над 74 степени, што може...

Семејство 27.07.19 | 22:39

Починаа едногодишни близначиња, таткото ги оставил во автомобил

Близначиња на возраст од една година починаа во прегреан автомобил во Њујорк, откако таткото ги заборавил внатре и отишол на работа во блиската болница. Њујоршката...

Црна хроника 21.07.19 | 11:37

Сообраќајка на автопатот Неготино-Демир Капија: Автомобил излета од патот

Маж се здобил со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа на автопатот Неготино-Демир Капија. Како што информира МВР синоќа во 00:10, 41-годишниот Е.Ш. од Кавадарци,...