Во СВР Штип на 8 февруари е пријавено дека околу 09 часот на земјен пат во с.Криви Дол, штипско Д.З.(72) при управување на трактор изгубил контрола, по што тракторот се превртел, а Д.З. се здобил со тешка телесна повреда, констатирана во Клиничката болница Штип.

Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Штип.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.