Ознака: трактор
Црна хроника 09.07.22 | 17:15

Кочанец загина откако бил прегазен од трактор од кој претходно паднал

Педесетиседум годишен жител од кочанско починал откако бил прегазен од тракторот од кој паднал. На 08.07.2022 во Полициска станица Кочани е пријавено дека на 07.07.2022 година...

Црна хроника 27.06.22 | 12:29

Две лица починаа, со трактор излетале од патот

На 26.06.2022 во 16.20 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локалниот пат од с.Трибичино кон с.Едрениково, струмичко, на место викано „Бресто“, трактор „ИМТ 533“, со...

Црна хроника 10.06.22 | 13:19

Tрактор удрил во „Фиат“ и се превртел

На 09.06.2022 во 19.00 часот во Полициското одделение Македонска Каменица било пријавено дека на ул.„14 Јуни“, трактор „имт-539“, управуван од Д.Т.(61) од Македонска Каменица,...

Црна хроника 08.05.22 | 14:25

Изгореа автомобил, трактор, гаража и шупа во Камендол

Изгореа автомобил, трактор, гаража и шупа во Камендол, росоманско. Очевидци, за МИА велат дека пожарникарите спречиле поголеми штети. Од Територијалната противпожарна...

Црна хроника 04.01.22 | 14:43

Возач на трактор тешко повреден кога во него удрил „опел“

При судар на трактор и патничко возило „опел фронтера“, возачот на тракторот бил тешко повреден, додека шоферот на „опелот“ и неговата сопатничка добиле полесни повреди. Во...

Црна хроника 27.12.21 | 17:38

Со нерегистриран трактор превезувал крадени дрва за огрев

Во селото Трсино во околијата на Виница е откриен човек кој со трајтор превезувал крадено огревно дрво. Дрвата и тракторот биле запленети Полициски службеници од ОВР...

Македонија 30.09.21 | 11:09

РСБСП почнува кампања за „Безбедно возење со трактор“

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) почнува кампања за безбедно учество во сообраќајот со земјоделска механизација и работни машини,...

Црна хроника 17.05.21 | 14:43

Се судрија трактор и мотоцикл, еден тешко повреден

П.Д. (43) од Гевгелија вчера е тешко повреден откако на патот Радовиш-Штип откако со својот мотоцикл „кавасаки нинџа“ се судри со трактор „ИМТ 539“ управуван од Б.Т. (59)...

Црна хроника 20.11.20 | 18:45

Еден загинат и неколкумина повредени во судар на два автомобила и трактор

Во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва помеѓу трактор и два автомобила во Кавадарци, еден човек го загуби животот, а неколкумина други се повредени. Од Итната...

Црна хроника 12.11.20 | 09:17

Тракторист тешко повреден во судар со „Рено Лагуна“

Шеесет и осум годишен стружанец е тешко повреден во судар на автомобил и трактор во близина на селото Подмоље. Повредениот човек, итно е префрлен во болницата во Струга На...

Црна хроника 06.10.20 | 09:31

Тројца повредени кај Мутрино, се судриле трактор и „мерцедес“

Три лица се повредени во сообраќајка, која се случи синоќа околу 18:30 часот, на влезот во селото Муртино на регионалниот пат од ова село кон селото Робово. Настанот го...

Вести 06.10.20 | 09:30

Тројца повредени во судар на трактор и мерцедес на влезот во Муртино

Три лица се повредени во сообраќајка што се случи синоќа на влезот во селото Муртино на регионалниот пат од ова село кон селото Робово. Настанот го потврди портпаролката...

Црна хроника 04.10.20 | 12:03

Тешка сообраќајка на патот Ресен-Битола, се судрија трактор и автомобил

На 03.10.2020 околу 19,07 часот на магистрален пат Ресен-Битола кај место викано „Сопотски ливади“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген...

Црна хроника 02.10.20 | 17:43

Судир меѓу воз и трактор кај Штип

Трактор удрил во патничкиот воз кој сообраќал на релацијата Скопје-Кочани, несреќата се случила во близина на Железничка станица-Штип. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана...

Црна хроника 25.09.20 | 19:31

Се преврте трактор во атарот на село Трпејца, загина 20-годишно момче

Млад човек на 20-годишна возраст го загуби животот во несреќа што се случила на падините на планината Галичица. Според првичните информации објавени од „Скопје1“, жител...

Црна хроника 20.09.20 | 16:46

Загинал тракторист: Удрил во ѕид па се превртел

На 19.09.2020 околу 15.40 часот на локален пат с.Матејче, Општина Липково, кумановско, трактор „урсус“, без регистарски ознаки, управуван од Б.И.(56) од с.Матејче, удрил во ѕид...

Црна хроника 05.08.20 | 11:46

Тројца повредени во тракторска несреќа

Три лица се повредени откако вчера попладне се превртил трактор на земјен пат за с.Габреш, во с.Кучкарево, кумановско. Како што соопшти МВР, Д.Н.(75) од с.Кучкарево, управувајќи...

Црна хроника 23.07.20 | 16:52

Шестгодишно дете почина по пад од трактор

Шестгодишно дете почина од тешките повреди предизвикани по пад од трактор. Како што соопшти денеска МВР, вчеравечер во 19.40 часот во с.Дебреште, прилепско, додека А.А.(27)...

Црна хроника 22.07.20 | 12:19

Се судрија трактор и мотор, тешко повредено едно лице

Едно лице е повредено во несреќата што се случила вчера во 13.25 часот на регионален пат Макази – Маркова Нога, на крстосница за с.Долна Бела Црква, ресенско. Како што соопшти...

Црна хроника 17.07.20 | 11:51

Во сообраќајка на патот Градско-Прилеп повреден тракторист и двајца сопатници

Возач на трактор и две лица сопатници на возраст од 18 и 17 години се поврдени во сообраќајка која се случила вчера на патот Градско-Прилеп. Од МВР соопштија дека во 20:40...