Полициски службеници на СВР Тетово рано утринава околу 4:30 часот ја привеле Љ.Н.У.(32) од Русија.

Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски истакна дека приведувањето се случило на улицата „Илинденска“ во Тетово, а поради непријавен престој на подрачјето.

Таа е задржана во Полициската станица Тетово за натамошна постапка.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.