Ознака: приведена
Црна хроника 12.01.23 | 18:40

Од телефон пријавила за бомба во училиште: Уапсена 55-годишна скопјанка

Полициски службеници денеска ја привеле А.К. (55) од Скопје, осомничена дека на 11.01.2023 од мобилен телефон се јавила телефонски во Управата за финансиско разузнавање во...

Црна хроника 08.12.22 | 17:59

Приведена скопјанка, го нарушила јавниот ред и мир за време на прес-конференција со најавен протест

Полициски службеници привеле скопјанка која го нарушила јавниот ред и мир за време на денешната прес-конференција со најавен протест. Денеска (08.12.2022) во 11:00 часот на...

Црна хроника 09.08.22 | 16:45

Приведена 33-годишна скопјанка барана со централна потерница

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје денеска во село Визбегово ја привеле Б.Б.(33) од Скопје. За неа била распишана централна потерница по наредба...

Црна хроника 31.01.22 | 10:48

Русинка приведена во Тетово

Полициски службеници на СВР Тетово рано утринава околу 4:30 часот ја привеле Љ.Н.У.(32) од Русија. Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски истакна дека приведувањето...

Црна хроника 07.08.21 | 16:09

Девојка приведена за ширење на „недолично“ видео, за него требало да добие и пари

Полициски службеници од ОВР Кочани, во кооординација со јавен обвинител вчера во полициска станица ја повикале Н.Н.(26) од село Соколарци, кочанско, во врска со ширење...

Црна хроника 20.06.21 | 18:26

Австралијка приведена на скопскиот аеродром

Државјанка на Австралија ноќеска била приведена на скопскиот аеродром, откако при извршена пасошка контрола и проверка во службените евиденции било констатирано дека...

Црна хроника 11.05.21 | 17:36

Скопјанка приведена откако се искарала со полицијата во центарот за вакцинација во „Борис Трајковски“

Скопјанка била приведена откако се однесувала агресивно кон полицијата пред вакцианлниот центар во Скопје. Како што соопшти МВР, вчера во 10.00 часот во Спортски центар...

Црна хроника 08.05.21 | 18:34

Приведена 44-годишна скопјанка, била агресивна кон полицајци

Вчера во 20.25 часот од полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Карпош била приведена В.К.(44) од Скопје, затоа што се однесувала агресивно кон полициски службеници...

Црна хроника 04.12.20 | 19:03

Приведена сопственичка на кафеана во Трубарево

Полицијата приведе сопственичка на угостителски објект во Трубарево затоа што работел и по 21 часот. Според информациите на МВР, вчера во Полициската станица Гази Баба...

Црна хроника 11.11.20 | 11:06

Приведена Украинка во Добридол

Вчеравечер околу 20.45 часот во угостителски објект во с.Добридол, гостиварско сопственост на Н.Р.(51) од с.Добридол, при акциска контрола од полициски службеници од Одделение...

Црна хроника 17.04.20 | 11:25

Гостиварка им се заканувала на полицајци со нож

Вчера во 19.10 часот на наплатната станица Гостивар, приведена била 30-годишната Б.Ј од гостиварското село Стар Балин дол, која била лице со здравствени проблеми и која...

Естрада 15.04.20 | 22:51

Полицијата ја приведе Северина

Полицијата запрела БМВ со загрепски таблички, а со проверка е утврдено дека Северина нема дозвола за движење за време на полицскиот час. Пејачката е запрена вечерва...

Црна хроника 19.12.19 | 16:32

Приведена актерката Силвија Стојановскa

Познатата актерка Силвија Стојановска попладнево е однесена во Кривичниот суд каде ќе биде изведена пред судија на претходна постапка, објави „Фокус“. Порталот „Јанакизнае“...

Црна хроника 29.11.19 | 11:19

Друга дадилка снимена како тепа и кубе деца

Обвинителството бара притвор за дадилката која завчера во полиција беше пријавена дека малтретирала две деца близначиња. Дадилката која е на возраст од 55 години се...