Некаде околу 14 часот во Скопје, на улица ,,Словенечка” поради семејни причини и проблеми дошло до расправија, а потоа и до користење огнено оружје.

Според информациите, едно лице е повредено и одма е пренесено во една од скопските клиники. Повеќе околу овој случај очекуваме од МВР.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.