Г.К.(29) од селото Горња Битиња во општина Штрпце, кој исчезна во петокот на 12 мај, е пронајден жив, потврдија од Косово онлајн во полициската станица во Штрпце.

Тој е пронајден синоќа во вечерните часови во градот Букош, во општина Сува Река.

Младиот човек нема видливи повреди, а по пристигнувањето во Штрпце ќе биде упатен на лекарски преглед во Здравствениот дом во таа општина.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.