Ознака: момче
Црна хроника 18.10.20 | 10:05

Тешко повредено момче во сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман

Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрово, за МИА потврди доктор Драги Јованов, специјалист ортопед во...

Црна хроника 15.10.20 | 16:14

Трагедија: Младо момче се удави во базен

Вчера во 15.23 часот во СВР Штип, Д.П.(38) од Виница, пријавил дека во базен од куќа сопственост на Р.Б. на ул.„Маршал Тито“ во Виница го пронашол удавен П.З.(28) од Виница. Од...

Црна хроника 10.10.20 | 12:37

„БМВ“ прегази 24-годишно момче на булевар „Кочо Рацин“ во Скопје

Синоќа околу 21 часот на булевар „Кочо Рацин“ во Скопје, патничко возило „БМВ“, со скопски регистарски ознаки, управувано К.Н.(30) од Скопје, удрило во пешакот Д.К.(24) од...

Естрада 03.10.20 | 10:50

Ова е момчето на Дани Димитровска што пејачката го крие од јавноста

Познатата пејачка Дани Димитровска ретко зборува за својот приватен живот, особено за љубовниот. Дани е среќно заљубена во поранешниот кошаркар Весел, но малкумина...

Црна хроника 25.09.20 | 19:31

Се преврте трактор во атарот на село Трпејца, загина 20-годишно момче

Млад човек на 20-годишна возраст го загуби животот во несреќа што се случила на падините на планината Галичица. Според првичните информации објавени од „Скопје1“, жител...

Вести 21.09.20 | 16:14

Дваесет и тригодишно момче меѓу седумтемина починати од Ковид-19, 45 новозаразени од 552 тестирања

Во последните 24 часа во Македонија се направени 552 тестирања, а регистрирани се 45 нови случаи на Ковид-19 во: -Скопје 10 -Куманово 4 -Штип 1 -Прилеп 1 -Тетово 5 -Гостивар 4 -Крива...

Македонија 21.09.20 | 14:54

22-годишно момче од Свети Николе почина од ковид-19

Велешкиот градоначалник, Аце Коцевски денеска соопшти дека на Инфективната клиника во Скопје како последица на ковид 19 починало 22 годишно момче од Свети Николе, јави...

Црна хроника 16.09.20 | 19:25

Се правеше фраер на ТикТок: Се мајтапеше со брзата помош, па заработи пријава

МВР го пронајде момчето кое се шегуваше со Брзата помош, и снимаше видео за Тик Ток. Станува збор за 25-годишно момче од скопско Јурумлери против кое ќе биде поднесена...

Црна хроника 12.09.20 | 15:59

Од играчка, плачка: 13-годишник паднал од точак и тешко се повредил

Тринаесет годишник од Прилеп се здобил со тешки телесни повреди откако паднал од точак. Тој вчера заедно со уште двајца негови другари додека со велосипеди се возеле...

Естрада 06.09.20 | 09:27

Младиот Тони ја отпиша Дара, па ѝ се фрли на сестрата на Богдана Ражнатовиќ?

Пејачката Дара Бубамара беше на патување со новото момче Тони, кој е 24 години помлад од неа, а двајцата се вратија од Малдивите, каде уживаа со денови. Тие дојдоа во Белград,...

Црна хроника 29.08.20 | 20:48

Се удави момче кое со другарите илегално влегло од Косово да се капе во езеро на Попова Шапка

На 28.08.2020 во 14,50 часот било пријавено во Полициската станица за Граничен надзор Попова Шапка дека на територијата на нашата земја Ф.А. (на возраст околу 20 години) од Р.Косово...

Црна хроника 04.08.20 | 14:41

Пронајдено телото на 16-годишното момче во Преспанското Езеро

Пронајдено е телото на 16- годинишното дете кое изчезна завчера попладне во водите на Преспанското Езеро. Жртвата е 16-годишниот И.М. од Ресенско. Тоа се изгуби во водите...

Црна хроника 04.08.20 | 10:23

Трет ден се трага по момчето кое исчезна во Преспанско Езеро

Потрагата по малолетникот кој исчезна во водите на Преспанското Eзеро продолжи во раните утрински часови и ќе трае се до пронаоѓање на момчето. Поради временските услови...

Црна хроника 03.08.20 | 14:57

Сè уште трае потрагата по момчето што исчезна во водите на Преспанско езеро

Сè уште се трага по 16-годишното момче што изчезна во водите на Преспанско Езеро. Во Полициска станица Ресен вчера во 18,18 часот од Итната медицинска помош било пријавено...

Црна хроника 03.08.20 | 10:11

Уште трае потрагата по телото на момчето кое исчезна во Преспанското езеро, познат е неговиот идентитет

Младо момче исчезна вчера попладне во водите на Преспанското езеро. Од МВР го потврдија случајот и информираат дека трагаат по телото. -Во 18:18 часот во ПС-Ресен, од ИМП...

Црна хроника 03.08.20 | 08:30

Спасувачи се обидуваат да го пронајдат телото на момчето кое исчезна во Преспанското езеро

16-годишно момче вчера попладне исчезна во водите на Преспанското езеро, во Претор. Во потрогата се приклучиле и нуркачи од Охрид. Во 18:18 часот во ПС-Ресен, од ИМП било...

Црна хроника 03.08.20 | 07:52

16-годишно момче исчезна во Преспанското езеро

Момче на возраст од 16 години исчезна во водите на Преспанското езеро во близина на Претор, откако се превртела педалинка. Потрагата по момчето траеше вчера до доцна...

Црна хроника 02.08.20 | 11:13

Во сообраќајка кај Кратово загина 22-годишно момче, тројца се повредени

Дваесет и двегодишно момче од Кратово загина во сообраќајна несреќа која вчера се случила на локалниот пат од селото Железница кон селото Крилатица. Вчера во 18,15 часот...

Црна хроника 02.08.20 | 11:03

Загина 16-годишно момче возејќи мотор, „БМВ“ удрило во него, возачот избегал, па се пријавил

Малолетник го загуби животот во сообраќајна несреќа која вчера вечерта се случила на регионалниот пат Куманово-Свети Николе кај кумановското село Доброшане. Од полицијата...

Здравје 01.08.20 | 15:46

Момчето од Битола кое почина од корона, претходно имало малигно заболување

27-годишно момче од Битола, кое почина на  Инфективната клиника во Скопје, претходно се лекувало од малигно заболување, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од Министерството...