Во Гостивар на 20 април во 16.40 часот на ул. „Браќа Ѓиновски“ полициски службеници од ОВР Гостивар го лишиле од слобода Т.Н.(35) од Струга, кој бил баран по потерница врз основа на судска наредба поради бегство од затвор.

Како што соопшти МВР, лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Прилеп за доиздржување на една година и шест месеци од затворската казна.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.