Ознака: бегалец
Црна хроника 30.05.24 | 11:09

Фатен избеган затвореник од Идризово, осуден на 10 години

Полициски службеници од ОВР Гостивар синоќа, во 23.30 часот, го привеле М.М.(42) од гостиварско Дебреше, кој бил баран со централна потерница за одлежување на уште шест години...

Црна хроника 29.05.24 | 10:54

Ноќва фатен бегалец од „Идризово“

Дваесет и тригодишен жител на Кичево баран со потерница е приведен синоќа и спроведен во затворот „Идризово“ за доиздржување на казната. На 28.05.2024 во 02.20 часот во Кичево,...

Црна хроника 12.05.24 | 16:19

Бегалец од затвор бегал од полиција низ Драчево, со колата се забил во бандера

Вчеравечер во 23.50 часот полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Д.Д.(24) од Скопје поради тоа што бил баран со потерница по судска наредба за доиздржување...

Црна хроника 25.04.24 | 12:58

Приведен криминалец баран со потерница

Вчераво 17 часот во Тетово полициски службеници од СВР-Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле А.М.(42) од Тетово, кој бил баран со потерница за издржување на казна...

Црна хроника 21.04.24 | 12:14

Пронајден стружанец кој избегал од затворот во Гостивар

Во Гостивар на 20 април во 16.40 часот на ул. „Браќа Ѓиновски“ полициски службеници од ОВР Гостивар го лишиле од слобода Т.Н.(35) од Струга, кој бил баран по потерница врз...

Црна хроника 04.04.24 | 10:00

Во Велес фатен затвореник избеган од Идризово

Во Велес синоќа во 21:30 часот полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода велешанецот Х.Б.(48), кој бил баран од Казнено – поправната установа Затвор Идризово...

Црна хроника 16.03.24 | 11:11

Скопската полиција ноќва во Карпош уапси бегалец од „Идризово“, осуден на 15 години затвор

Ноќва во 01.00 часот на подрачјето на Карпош во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слободa Е.Л.(32) од Скопје. Тој...

Црна хроника 08.02.24 | 09:29

Фатен бегалец од струмичкиот затвор

Во близина на село Крупиште, општина Карбинци, синоќа околу 20.30 часот полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек потраги со полициски...

Црна хроника 20.01.24 | 17:41

Фатен бегалец од струмичкиот затвор

На 19.01.2024 во 14.20 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го привеле А.А.(44) од Струмица. Тој бил баран по судска наредба за издржување затворска казна. Лицето...

Свет 13.12.23 | 20:57

Сијарто: Мора да постои јасна разлика меѓу бегалци и илегални мигранти

Меѓународната заедница треба јасно да стави до знаење дека постои недвосмислена разлика меѓу бегалци и илегални мигранти и да се однесува во согласност со тоа, изјави...

Црна хроника 11.12.23 | 13:34

Приведен бегалец од затвор баран со потерница

Полициски службеници од Оперативниот тим потраги при СВР Скопје и од Полициската станица Драчево синоќа во 22 часот на улица „Антон Попов“ го лишиле од слобода Љ.С.(48)...

Црна хроника 22.11.23 | 08:52

Фатен скопјанец избеган од затвор, осуден на 13 години

Полицијата синоќа го лишила од слобода М.Д.(42) од Скопје, кој бил баран со потерница поради бегство од затворот во Куманово. Како што соопшти МВР, М.Д. бил баран за доиздржување...

Црна хроника 24.08.23 | 09:57

Приведен бегалец од затвор, вратен во Идризово

Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек потраги синоќа го привеле И.К.(39) од с. Моин, гевгелиско. Како што известија денеска од МВР,...

Црна хроника 11.07.23 | 10:03

Бегалец од затвор ограбил скопски хотел, го фатиле дури кога се вратил пак

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка и предложи мерка притвор за 38-годишен скопјанец, осомничен за „тешка кражба“ во скопски хотел. Како што соопшти...

Црна хроника 01.07.23 | 16:58

Фатен бегалец од затворот во Идризово

Бегалец од затвор денеска бил приведен од страна на полициски службеници, соопштија од Министерството за внатрешни работи. Полициски службеници од Секторот за меѓународна...

Црна хроника 17.06.23 | 11:13

Фатен бегалец од затвор осуден на петгодишна затворска казна, вратен во КПУ Идризово

Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек потраги вчера околу 21:15 часот на подрачје на Центар во Скопје го привеле Б.З.(24) од Тетово. Како...

Црна хроника 16.06.23 | 10:22

Фатен бегалец од затвор

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје и од Одделението за криминалистички работи при ЕВР Гази Баба синоќа на ул.„Кемал Сејфула“ во Скопје,...

Вести 29.05.23 | 13:04

Фатен бегалец од затвор

Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение за потраги денеска во Скопје го лишија од слобода И.М.(48) од Струмица. Како што соопшти...

Црна хроника 16.05.23 | 09:53

Акција во Скопје – фатен бегалец од затвор

По претходно преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Сектор за меѓународна полициска соработка – Одделение за потраги на „Љуботенски пат“...

Црна хроника 28.04.23 | 16:52

Бегалец од затвор фатен во Гостивар

На улица „Никола Парапунов“ во Гостивар, вчера околу 15.15 часот полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле 29-годишниот З.И....