Ознака: бегалец
Македонија 25.08.20 | 14:00

Нефи Усеини од бегство си отвори фирма во Битола

Тоа што охридскиот советник од редовите на ДУИ, воедно и бизнисмен, Нефи Усеини е во бегство, не го спречи да си отвори нова фирма во Битола за производство на градежни...

Балкан 16.11.19 | 13:59

По којзнае кој пат уапсен најбараниот криминалец во Европа

Министерството за внатрешни работи на Хрватска во соработка со единица од Србија и Полициската управа на Нови Сад успеа да го лоциран еден од најбараните хрватски бегалци...

Македонија 30.10.19 | 23:11

Еден од докторите на бегалецот Спасов бил и неговиот баџанак

Игор Спасов имал закажано операција кај неговиот баџанак, дознава Телма. Урологот од штипската болница Влатко Филипов бил докторот кај кој имал термин за интервенцијата...

Свет 25.10.19 | 18:16

Бегалец открива како преживеал во камион со ладилник до Британија

Ахмад Ал-Рашид, сириски бегалец ја раскажа својата приказна која траела 55 дена како е да се помине толку денови сокриен во ладилник на камиот. Сирискиот бегалец реши...

Балкан 06.06.19 | 23:45

Во Белград убиен 16-годишен мигрант осомничен за вчерашното убиство на друг бегалец

Во Белград во близина на бегалскиот камп е најден убиен 16-годишен мигрант од Авганистан, осомничен за вчерашното убиство на друг мигрант, сите со потекло од Авганистан. Полицијата...