Вчера во 22.00 часот на ул.„Јосиф Христовски“ во Битола, во неговиот дом е пронајден починат П.Л.(54).

 

Како што информира МВР, од страна на лекар од Итна медицинска помош е констатирана смрт. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.

СВР Битола работи на расчистување на настанот.

 

 
 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.