Популарната мејкап артистка и инфлуенсерка Маја Миа, по потекло од Охрид, била пронајдена мртва во Африка, јавуваат медиуми од црниот континент. Миа е родена во Македонија, но живеела во Танзанија повеќе од една деценија. Извештаите велат дека пред нејзината смрт таа живеела во Јужна Африка.

Засега не се наведуваат причините за смртта на Маја, иако има разни шпекулации во африканските медиуми. Сепак нејзината смрт засега е мистерија.

Маја Миа неодамна беше во центарот на вниманието на јавноста во нашата земја откако фотографии со неа објавија актуелни политичари, меѓу кои и министерот за надворешни работи Бујар Османи и поранешниот министер за здравство, Венко Филипче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maya Mia (@maya_mia_y)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maya Mia (@maya_mia_y)

Извор: ОхридњузRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.