Ознака: инфлуенсерка
Естрада 10.01.21 | 22:50

За нив пишува Балканот: Македонски фудбалер љуби српска инфлуенсерка

Според регионалните медиуми, најпознатата српска блогерка и инфлуенсерка Зорана Јовановиќ – Зоранах речиси една година ужива во врската со репрезентативецот на...

Здравје 23.12.20 | 21:31

Последните денови пиеше само кафе и тоа едвај: Анорексична инфлуенсерка почина на 24 години

Германската инфлуенсерка Јоси Марија почина на 24-годишна возраст, за време на годишниот одмор на Канарските Острови. Младата девојка беше позната по тоа што со своите...

Калеидоскоп 07.11.20 | 22:48

ИмаГрам е најпозната инфлуенсерка робот во светот: Има 300.000 фанови, соработува со Порше и Ферагамо

Во склад со технолошкиот напредок луѓето за повеќе професии и работи кои ги вршат добиваат компјутерски генерирани личности или роботи кои ги заменуваат. Затоа, немојте...

Естрада 09.10.20 | 10:20

Анастасија е најпознатата руска инфлуенсерка: Како од шега собра преку 11 милиони фанови

Анастасија Квитко e една од најпознатиѕе инфлуенсерки во Русија која оди по стапките на Ким Кардашијан и со провокативни фотографии на Инстаграм собра повеќе од 11,7...

Калеидоскоп 06.09.20 | 16:08

Знаеш ли која сум јас: Девојка не сакала да плати сметка во кафуле бидејќи била позната на Тик-ток

Несекојдневна случка се случила во еден од нaјпознaтите скопски бaрови и рaскaжувa интереснa прикaзнa којa му се случило: -Кaко и нормaлно вчерa вечер беше полно во нaшиот...

Калеидоскоп 28.07.20 | 10:17

Затвор за инфлуенсерки поради „непристојни“ видеа

Пет „инфлуенсерки“ од Египет се осудени на две години затвор и казна од речиси 19.000 долари поради „објавување непристојни видеа” на апликацијата „Тик-Ток“. Затворската...

Калеидоскоп 13.06.20 | 23:33

Здодевно и беше е во карантин: Италијанска инфлуенсерка покажа колку напорно вежбаше за да остане во форма

Кристина Бучино е една од најпознатите италијански инфлуенсерки. Таа има стотици илјади обожаватели на Инстаграм кои редовно ги информира за своите активности.Но,...

Калеидоскоп 15.03.20 | 23:41

Инфлуенсерка излижа тоалетна школка во авион и започна „Коронавирус предизвик“

Во обид да привлече внимание, „инфлуенсерката“ Ава Луис излижа тоалетна школка во авион. Снимајќи се за социјалните мрежи, Луис го нарече видеото „Коронавирус предизвик“...

Калеидоскоп 02.03.20 | 12:10

Позната „инфлуенсерка“ „си го убила“ сопругот и двајца гости на својата роденденска забава

За Екатерина Диденко, руска „инфлуенсерка“ и сопруга на трагично починатиот богаташ Валентин, нема утеха. Немало спас за познатиот ИТ експерт и двајца други гости,...

Мода и убавина 26.09.19 | 21:52

Инфлуенсерка со 1,1 милиони следбеници живее како свиња во кочина

Кинеската инфлуенсерка Лиса Ли, која има 1,1 милиони следбеници на кои им го пезентира својот гламурозен живот, зад фотоапаратот живее како свиња, а прва да се увери во...