Во текот на вчерашниот ден, жител на Берово бил уапсен затоа што ја истепал својата сопруга, информираат од Министерството за внатрешни работи.

„На 03.12.2022 во 16.30 часот во Берово, полициски службеници од Полициската станица Берово го лишиле од слобода С.Ш.(78) од Берово, затоа што физички ја нападнал својата сопруга. По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, велат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.