Вчера во 14.30 часот во СВР Битола било пријавено дека во една просторија во Казнено-поправната установа Затвор Битола во с.Горно Оризари, битолско, настанал пожар при што со повреди се здобил осуденикот Т.К.(33) од Битола, информираше Министерството за внатрешни работи (МВР).

Пожарот бил изгаснат, а увид извршила увидна екипа на СВР Битола.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.