На 17.10.2023 во 09:20 часот во СВР Скопје, М.И.(24) од Скопје пријавил дека на 14.10.2023 околу 20:00 часот на работното место во спортска обложувалница на подрачје на Аеродром едно лице започнало расправија со него, по што го скршило стаклото од пултот, а тој се здобил со повреди на лицето.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.