На пешачки премин, автомобил удрил во лице кое во тој момент ја поминувало улицата во несреќа кај „Мајчин дом“ во Аеродром, пренесува „Скопје1“.

На булеварот има паднат велосипед, како и насобрани случајни минувачи. Оставена е и празна количка за бебе.

Се чекаат детали од полицискиот увид.

Повеќе фото

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.