Вчера во 21.45 часот било пријавено дека на ул.„Благоја Стефковски“ мотоцикл „јамаха“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Б.Г.(27) од Скопје удрил во И.В.(51) од Скопје. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.