Ознака: прегазен пешак
Црна хроника 09.10.23 | 18:57

Казна под минимунот: Три години затвор за кумановката која прегази пешак

Три години затвор доби кумановката Гордана Филиповиќ за прегазувањето на пешакот кај мостот „Гоце Делчев“ во Скопје, сообраќајка што се случи по извесно време откако...

Црна хроника 03.10.23 | 12:36

75-годишник прегази 79-годишник

Вчера во 14 часот на крстосницата на улиците „Кузман Јосифоски-Питу“ и „Тодор Циповски-Мерџан“ во Тетово, патничко моторно возило „фолксфаген голф“ со тетовски регистарски ознаки,...

Црна хроника 27.09.23 | 12:03

Малолетник прегази пешак во Скопје

Вчера во 15.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Благоја Паровиќ“ и ул.„Никола Милошевски“ во Скопје, мопед со скопски регистарски ознаки,...

Црна хроника 13.09.23 | 13:06

75-годишник со „југо“ прегази 93-годишник на „Рузвелтова“

Вчера во 09.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од ул.„Франклин Рузвелт“ со сервисна улица, патничко возило „југо корал 45“, управувано од М.Р.(75)...

Црна хроника 11.09.23 | 17:13

22-годишник со „БМВ“ прегази пешак, па удри во ограда и куќа

Вчера околу 18 часот во СВР Тетово пријавено е дека на улица „ЈНА“ во Гостивар патничко моторно возило „бмв“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Е.М.(22)...

Црна хроника 07.09.23 | 12:24

Мотор покоси пешак на пешачки на „Водњанска“

Пешак предмалку беше прегазен на улицата „Мајка Тереза“ (поранешна „Водњанска“) спроти Средното медицинско училиште во Скопје. Според очевидци, пешакот преминувал...

Црна хроника 06.09.23 | 12:52

Го прегазил сред бел ден и избегал од местото на несреќата

Вчера во 12.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Петар Манџуков“ и сервисна улица што ја поврзува улицата со ул.„Александар Урдаревски“ во...

Црна хроника 04.09.23 | 12:01

Во еден ден двајца прегазени пешаци во Тетово

Две лица се тешко повредени во две одделни несреќи вчера во Тетово. Прво пред 11 часот во СВР Тетово е пријавено дека на улица „Благоја Тоска“ во Тетово, патничко моторно...

Црна хроника 21.08.23 | 13:26

Ноќва прегазен маж сред Прилеп, возачот избегал од местото

Ноќва околу полноќ во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул. „Борка Талески“ во Прилеп, патничко моторно возило со непознати регистарски ознаки удрило во З.С.(53) од Прилеп...

Црна хроника 18.08.23 | 13:15

Прегазен пешак во Ѓорче Петров

Вчера околу 19:45 минути на на сервисна улица која ги поврзува ул.„Ѓорче Петров” со ул.„Браќа Чакареви” бил прегазен 59 годишен пешак.  „На 17.08.2023 вo 19.45 часот во СВР Скопје...

Црна хроника 09.08.23 | 12:56

Почина прегазена жена во Скопје, се бара возачот кој избега од местото

Вчера во 15.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопат-обиколница на град Скопје, во близина на надвозник за Раштански пат, патничко возило удрило во пешакот...

Црна хроника 01.08.23 | 12:40

Млад пешак загина во Скопје, откако возило налета врз него по судир

Млад пешак од Скопје загина во тешка сообраќајна несреќа синоќа во Скопје. Како што соопштија од МВР, во 23.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Словенечка“...

Црна хроника 13.07.23 | 11:44

Двајца прегазени пешаци за само 15 минути, и двајцата со тешки повреди во болница

Вчера околу 14:45 часот минути во СВР Тетово било пријавено дека на улица „Димитар Влахов“ во Гостивар, патничко моторно возило „фолксваген“ со гостиварски регистарски...

Црна хроника 01.06.23 | 12:09

Тешко повреденa жена прегазена во Гостивар

Вчера во 12.00 часот во ОВР Гостивар било пријавено дека на ул.„Беличица“ во Гостивар, патничко возило „сеат“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од А.Ш.(66)...

Црна хроника 23.05.23 | 12:30

Несреќа во Ѓорче, почина прегазена жена

Во СВР Скопје вчера во 12:07 часот било пријавено дека на улицата „Ѓорче Петров“ во Скопје, патничко возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.М.(25)...

Црна хроника 17.05.23 | 14:01

Комбе удри во пешак во Влае

Вчера вo 11.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Ацо Шопов“ во Скопје, товарно возило „фиат фиорино“ со радовишки регистарски ознаки, управувано од Ј.Р.(53)...

Црна хроника 17.05.23 | 12:35

Гостиварец прегази пешак, па избега

Вчеравечер во 22.40 часот во СВР Тетово било пријавено дека на крстосница од улиците „Браќа Ѓиновски“ и „Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар, патничко возило „фолксваген...

Црна хроника 15.05.23 | 12:23

Во Центар тешко повреден пешак од Словачка

Вчеравечер во 20,30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„ВМРО“ во Скопје, патничко возило „опел корса“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.Х.(34)...

Црна хроника 10.05.23 | 13:43

Пешак тешко повреден по судир во Ченто

Вчеравечер во 21.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Методија Андонов Ченто“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа во која учествувале патничко возило...

Црна хроника 05.05.23 | 14:43

Удрил во пешак, па побегнал од местото на несреќата

Ноќва околу 02:00 часот во Полициската станица Берово било пријавено дека на локалниот пат за с.Двориште, беровско, патничко моторно возило „пежо 206“ со беровски регистарски...