Вчеравечер во 20.22 часот од страна Итна медицинска помош Демир Хисар е пријавено е дека во с.Утово, на локален пат за с.Смилево, се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл „шинрај“, управуван од малолетник од с.Утово и патничко возило „фолксваген пасат“, со битолски регистарски ознаки, управувано од З.П.(44) од с.Утово.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетен сопатник на мотоциклот од с.Стругово, констатирани во Клиничка болница Битола. Извршен бил увид од увид од увидна екипа од Полициската станица Демир Хисар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.