Вчеравечер во 21:30 часот во тетовската Клиничка болница бил донесен малолетник од Тетово со повреди од остар предмет, а кои, според пријавеното, во детска игра, на улица „Илинденска“ во Тетово, му ги нанел друг малолетник, исто така, од Тетово, соопштува СВР Тетово.

Од таму додаваат дека се расчистува и документира случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.