Ноќва во 00.30 часот во Гостивар, во присуство на родител, полициски службеници од ОВР Гостивар лишиле од слобода малолетник од Гостивар.

Тој се сомничи дека околу 23.00 часот во Гостивар, по претходна расправија, со остар предмет му нанел убодна рана на Л.М.(18) од Прилеп.

Остриот предмет бил пронајден и одземен, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од СВР Тетово.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.