МВР информира дека млада девојка била избодена во центарот на Скопје.

Утрово полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.М., затоа што околу 00.15 часот на бул. „Гоце Делчев“ физички ја нападнал С.Д.(24) од Скопје и со остар предмет ѝ нанел повреда.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, соопштија од полицијата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.