Ознака: избодена
Црна хроника 02.04.24 | 17:18

Мајка избодена од нејзината ќерка

76-годишна жена од село од Македонски Брод со убодни рани била донесена во болница. Според пријавата, убодите ги добила од нејзината ќерка. Од МВР велат дека работат на...

Свет 22.10.23 | 18:21

Претседателката на синагога во Детроит избодена до смрт

Претседателка на бордот на синагога во Детроит, Саманта Вул, e најдена мртва со неколку убодни рани во парк кој се наоѓал во близина на нејзиниот дом. Мотивот за убиството...

Свет 22.02.23 | 13:24

Ученик до смрт избодел наставничка среде час

Средношколец до смрт избол професорка по шпански јазик во училиште во францускиот град Сен Жан де Луз, јавува Би-Би-Си. Локалниот обвинител Жером Бурие за новинската...

Црна хроника 21.02.22 | 22:58

Избодена девојка во центарот на Скопје

МВР информира дека млада девојка била избодена во центарот на Скопје. Утрово полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.М., затоа што околу 00.15 часот на...