На 27.03.2023 во 01.45 часот во Скопје на подрачјето на Аеродром, полициски службеници го лишиле од слобода Х.Т. (23) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

На 26.03.2023 во 21.10 часот во Скопје на подрачјето на Центар, полициски службеници  го лишиле од слобода В.С.м(19) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

На 26.03.2023 во 22.10 часот во Скопје на подрачјето на Центар, полициски службеници го лишиле од слобода Б.М. (39) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.