Ознака: дилер
Црна хроника 13.04.21 | 16:23

Приведен дилер од Кумановско

Денеска (13.04.2021) полициски службеници од СВР Куманово го лишија од слобода Б.Ј. (36) од с.Табановце, затоа што при извршена контрола во патничко возило „форд фокус“, со...

Црна хроника 12.04.21 | 15:14

Инспeктop од Куманово снимен како се договара со дилeр: „Hикој немa да те диpa од колегите“

Снимки од телефонски разговор од две и пол минути помеѓу, наводно, локален дилер во Куманово и наводно, инспектор за недозволена трговија и шверц во градот, се шири на...

Црна хроника 10.04.21 | 14:46

Приведен дилер на дрога во Охрид

На 09.04.2021 во периодот од 12.55 до 13.55 часот од страна на Одделот за криминалистичка полиција – Одделение за недозволена трговија со дрога и оружје и СВР Охрид, по претходно...

Балкан 08.04.21 | 13:42

Во Сплит уапсен дилер со големо количество хероин и кокаин

Полицијата во Сплит уапсила 39-годишен дилер, кај кого се пронајдени четири килограми хероин и 446 грама кокаин. Полицијата во неговиот дом открила поголема сума пари...

Балкан 08.04.21 | 10:28

Дилер при претрес се обидел да избега со дрогата, филмска потера на автопат во Србија

Полицијата во Белград запленила килограм хероин и го уапсила М.С. (25) од Аранѓеловац, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело неовластено производство...

Македонија 30.03.21 | 20:29

Попишувач во Сарај еден од уапсенените за трговија со дрога во акцијата „Планина“

Политизирањето на пописот со ангажирање на партиски лица доведе до тоа да едно од лицата уапсени за трговија со дрога во акцијата „Планина“ да биде попишувач на територија...

Црна хроника 06.03.21 | 10:59

Приведен нарко дилер баран од германската полиција кој се криел во тетовско

Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка- Отсек за потрага постапија по меѓународна потерница од Интерпол Германија и вчера вo Тетово го...

Црна хроника 03.03.21 | 15:18

Во Тетово уапсен дилер на хероин

Во тетово е уапсен 50-годишен тетовец кој кај себе имал хероин. Полициски службеници од СВР Тетово денеска во 11.00 часот во Тетово го лишиле од слобода Ј.С.(50) од Тетово бидејќи...

Црна хроника 26.02.21 | 10:51

Приведен дилер од Битола, во домот му пронашле хероин, амфетамини, марихуана…

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека при претрес во домот на П.Б (31) од Битола била пронајдена и одземена дрога, по што лицето е лишено од слобода. На 25...

Црна хроника 24.02.21 | 15:45

Во Чегране приведен дилер осуден на три години затвор

Во село Чегране гостиварско е уапсен дилер  осуден на затворска казна. Полициски службеници денеска околу 11.45 часот во гостиварско Чегране го лишиле од слобода Ф.А.(19)...

Црна хроника 10.02.21 | 14:28

Aрачиновец фатен со 1,5 кг херои и пакетчиња хашиш, марихуана, куршуми…

Во полициска акција во Арачиново, вчера по претреси на две локации, од слобода бил лишен Љ.А.(31) од Арачиново, скопско, кај кого се пронајдени хероин, хашиш, марихуана,...

Црна хроника 03.02.21 | 15:41

Во Битола уапсен дилер на хероин

Полицијата во Битола привела 24-годишен дилер од Битола кај кого бил пронајден хероин. Денеска во Битола бил лишен од слобода В.М. (24) од Битола бидејќи кај него е пронајден...

Црна хроника 27.01.21 | 13:53

Дома имал марихуана, прашкаста и грутчеста дрога и дигитална вага: Уапсен дилер од Велес

Полицијата во Велес на 26 јануари го уапсила 41-годишниот велешанец Љ.Т. поради сомнение дека сторил кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични...

Црна хроника 22.01.21 | 10:54

Во изнајмен стан во Центар скопјанец си ја чувал залихата

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт до Основниот кривичен суд Скопје, против 28-годишен скопјанец кој го сторил кривичното дело „неовластено...

Црна хроника 06.01.21 | 19:31

Попладнево во Скопје уапсен дилер баран за издржување казна затвор од пет години

Денеска во попладневните часови, скопската полиција врз основа на издадена потерница од Основниот суд го уапсила 38-годишниот И.Б. Од МВР информираат дека приведениот...

Калеидоскоп 11.12.20 | 14:44

Бил дилер само 10 минути: Само што излегол од дома да се сретне со првите клиенти полицијата го уапсила

Зико Олдам (20) од Велика Британија може да се пофали дека е човекот кој се занимавал со трговија со дрога најкратко време во светот. Олдам беше уапсен минатата година...

Црна хроника 26.11.20 | 11:27

Уапсен албански дилер на марихуана во струшко

Полицијата уапсила дилер на дрога од Албанија од кого запленила марихуана. Акцијата е спроведена во струшко по претходно добиени оперативни сознанија. Полициските...

Црна хроника 16.11.20 | 11:32

Беше фатен со околу 8.000 таблети, марихуана и пари – притвор за дилерот од Битола

Судот во Битола го прифати предлогот на обвинителството и му определи 30 дневен притвор на битолчанецот, во чиј дом беше пронајдена поголема количина наркотична дрога,...

Црна хроника 14.11.20 | 10:31

„25г од убавото“: Фатен дилер од Влае, МВР сподели фотографии од заплената

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со СВР Скопје вчера околу 17 часот во скопската...

Црна хроника 06.11.20 | 08:58

Ја чувал во пакети и патни торби: Приведен дилер на кој МВР му заплени 50 килограми марихуана

Педесет килограми марихуана биле запленети синоќа во неготинско, при што приведен бил 29-годишниот Е.Е., соопштија утрово од МВР. (фото: МВР) Во рамките на засилените мерки...