Денеска во 10.20 часот, вработен во обложувачница на подрачје на општина Бутел пријавил дека две лице со закана со оружје одземале пари, соопшти МВР.

Веднаш се упатени полициски службеници на лице место и се преземат мерки за расчистување на случајот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.