На 26.03.2023 во 20.20 часот во Полициска станица Аеродром, Б.Д. (36) од Скопје пријавила дека на ул.„Горно Лисиче“ нејзиниот малолетен син бил каснат од куче скитник.

На 26.03.2023 во 17.00 часот во Полициска станица Карпош, А.А. (24) од Скопје пријавила дека на ул.„Никола Русински“  била касната од куче скитник.

На 26.03.2023 во 20.00 часот во Полициска станица Карпош, Б.А. (41) од Скопје пријавила дека во Градскиот парк во Скопје била касната од куче скитник.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.