Вчера во 13 часот и 15 минути во СВР Тетово е пријавено дека во куќа на улица „Илинденска“ во Гостивар било оставено само малолетно дете. Според пријавеното, го оставила неговата 39-годишна мајка.

Во присуство на претставници од Центарот за социјални работи, кои го пријавиле случајот, детето е пренесено во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош.

Се расчистува и документира случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.