На 02.12.2023 во 23:40 часот во СВР Штип, Т.П.(39) од Штип пријавила дека околу 23:30 часот во Штип, нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од неколку малолетници.

Се работи на расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.