На 16.02.2024 во 13:07 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, К.С.(49) од Скопје пријавила дека на ул.„Браќа Чакреви“ во Скопје нејзиниот малолетен син бил нападнат од кучиња скитници.

При обид да побегне, детето паднало и се здобило со повреда.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.