Сообраќајна несреќа се случи пред неколку минути на автопатот Скопје-Куманово во близина на наплатната рампа Скопје, пренесува порталот 4news.mk.

Во оваа сообраќајна несреќа учествувало возило од типот БМВ кое удрило во заштитните огради на автопатот.

Нема информации за повредени, освен материјална штета. Сообраќајот на овој автопат се одвива без пречки во двата правци.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.