Утринава во 1:40 часот во СВР Тетово било пријавено дека на кружен тек од бул,„Маршал Тито“ со бул.„Благоја Тоска“ во Тетово, патничко возило „фолксваген туран“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.С.(35) од Република Турција излетало од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот констатирани во Клиничката болница во Тетово. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.