Вчера во 15.20 часот било пријавено дека на патот Демир Капија-Неготино патничко моторно возило „киа“ со косовски национални ознаки управувано од Е.Г.(30) од Косово излетало од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, а со телесни повреди се здобила сопатничката П.Г.(29) од Косово.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Неготино.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.