Вчера околу 18.00 часот во СВР Тетово, од Ургентен центар при Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив бил донесен починат Е.Ш.(18) од Тетово.

Според пријавеното, неговите мајка и сестра го пронашле без знаци на живот во бањата во семејниот дом.

Смрт без траги на насилство констатирал лекар, а увид извршиле јавен обвинител и екипа од
СВР Тетово, по наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на семејството.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.