Тешка сообраќајна несреќа попладнево на патот село Новоселани кон село Заполжани. 14 годишно момче го загуби животот,

Малолетникот, кој управувал со мотор им подлегнал на повредите откако во него со својот автомобил удрило друго момче на возраст од 18 години.

Според првичните информации, малолетникот кој управувал со автомобилот, избегал од местото на трагичниот настан

Неофицијално, и двете момчиња биле жители на с.Заполжани.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.