Утрово земјотрес со јачина од 3,2 степени според Рихтеровата скала го погоди подрачјето на Никшиќ .

Епицентарот на земјотресот, кој се случи во 8 часот и 7 минути, е лоциран на длабочина од 12 километри.

Не е причинета материјална штета.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.