Александар Вучиќ гостувајќи во емисијата „Кирилица“ на ТВ Хепи го праша министерот за полиција Ивица Дачиќ што прави со толку многу телефони пред себе.

Го прашал  зошто има мобилен телефон на масата.

-Во студио е, да беше во мојата канцеларија ќе го исфрлев. Навистина мислам дека е непримерно да го држи телефонот така – изјави Вучиќ.

Дачиќ одговорил дека е министер за полиција и дека на телефон добива важни вести.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.