Припадници на сообраќајната полиција во Врање во вчера исклучиле од сообраќај возач кој управувал возило во состојба на целосна алкохолизираност.

Во населбата Моштаница полицијата го запрела возачот (50) на автомобил „фиат пунто“, кому му била измерена 3,72 промили алкохол

Тој е приведен во службените простории на полицијата и против него ќе биде поднесена прекршочна пријава.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.