Претседателот на СРС Воислав Шешељ денеска изјави дека морал да објави информации за подготовката на атентатот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

Шешељ, кој прв објави дека криминалецот Радоје Звицер и црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ се подготвуваат да го убијат Вучиќ, откри и дека има информации од неговиот црногорски извор дека Мило Ѓукановиќ под дејство на кокаин за Нова година рекол дека додека имал моќ во рацете дека ќе направи се за да го ликвидира Вучиќ.

 Ова ми го пријави човек кој лично бил присутен – откри лидерот на радикалите.

Говорејќи за мотивот на Мило Ѓукановиќ, Воислав Шешељ вели дека Мило смета дека Вучиќ ја соборил ДПС со поддршка на српските партии во Црна Гора и потсети на две големи заплени на кокаин во Црна Гора кои се вршени со пакети банани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.