Ознака: Војислав Шешељ
Балкан 15.07.22 | 13:21

Шешељ избегнал куршум од Земунскиот клан

Сретко Калиниќ во својата книга во поглавјето со наслов „Најпознатиот Србин избегна куршум“ напиша дека еден клиент побарал од Душан Спасојевиќ да го ликвидира водачот ...

Балкан 25.05.22 | 18:50

Хаг го вика Шешељ на распит затоа што објавувал имиња на заштитени сведоци во своите книги

Меѓународниот резидуален механизам за кривични судови, правен наследник на Хашкиот трибунал, преку српското обвинителство за воени злосторства, повика на распит на...

Балкан 20.05.22 | 12:04

ЕУ бара од Србија поранешните затвореници во Хаг да не појавуваат на телевизиски емисии

Европската унија во извештајот за Србија бара затворениците од Хаг кои си ја отслужија казната да не се појавуваат во медиуми и во телевизиски емисии. Ова е навистина...

Балкан 22.01.22 | 20:33

Шешељ: Ѓукановиќ под дејство на кокаин се фалел дека ќе ликвидира Вучиќ?

Претседателот на СРС Воислав Шешељ денеска изјави дека морал да објави информации за подготовката на атентатот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Шешељ,...

Балкан 28.10.21 | 09:30

Шешељ: Курти е психопат

Војислав Шешељ е убеден дека премиерот на Косово ќе тргне во напад на Северот на Косово и оти тој не се грижи за последиците кои ќе произлезат.Шешељ смета дека Курти...

Балкан 21.08.21 | 21:00

Шешељ се спасил да не биде убиен од Аркан

Милорад Томиќ, поранешен телохранител на Војислав Шешељ тврди дека Жељко Ражнатовиќ Аркан не го поднесувал неговиот штитеник и оти немало да биде изненадување ако...

Балкан 10.06.21 | 11:27

Зошто Младиќ беше толку свеж на пресудата: Хаг има посебен тоник кој го крева затвореникот на неколку дена

Оние што ја гледаа снимката од пресудата на Ратко Младиќ забележаа дека Генералот изгледа добро и расположено иако е сериозно болен. Војислав Шешељ кој и самиот беше...

Балкан 03.06.21 | 11:41

Шешељ откри кој му спрема атентат на Вучиќ

Војислав Шешељ откри кој му спрема атентат на претседателот Александар Вучиќ. Шешељ смета дека заканите врз Вучиќ треба да се сфатат сериозно и оти мора да се зголеми...

Калеидоскоп 23.02.21 | 21:11

Шешељ: Балашевиќ е предавник на српскиот народ

Лидерот на Српската радикална партија (СРС) Војислав Шешељ изјави дека е рамнодушен поради смртта на Ѓорѓе Балашевиќ и дека е разочаран што медиумите го слават кантавторот,...

Балкан 02.02.21 | 16:15

Шешељ му врати на Чанак: Работеше за УДБА за 300 евра

Војислав Шешељ му одговори на Ненад Чанак на повикот недоразбирањата да ги решат со пиштол. Тој вели дека ќе го прифати двобојот но само ако Чанак се откаже од полициското...

Балкан 02.02.21 | 15:38

Чанак кон Шешељ: Воиславе, свињо злосторничка

Ненад Чанак, лидерот на партијата на социјалдемократи на Војводина имаше вербална расправија со Војислав Шешељ во емисијата „Кирилица кај Милован Мариќ. Тие двајцата...

Балкан 18.12.20 | 10:35

Шешељ: На Вучиќ му се заканува труење

Војислав Шешељ денеска за „Пинк“ изјави дека на претседателот Александар Вучиќ  му се загрозен животот. Според него, најголемата опасност му се заканува додека е во...

Македонија 07.12.20 | 12:16

Шешељ: Тоа што Бугарија го бара од Македонија е голема лудост

Тоа што го бараат Бугарите е лудост. Вие не можете денес да барате од Македонците да се откажат од својот македонски јазик и од својот македонски индентитет. Тоа е веќе...

Балкан 15.11.20 | 23:22

Шешељ до Чеда: Ти простувам бидејќи учествуваше во атентатот на Ѓинѓиќ

Жестока полемика меѓу Војислав Шешељ и Чеда Јовановиќ имаше во емисијата „Хит твит“. Тие двајца не се во добри односи уште од деведесеттите години и посебно од периодот...

Балкан 07.04.20 | 10:26

Шешељ го победи ракот со крвна плазма, со овој метод ќе се лечат и заразените од корона во Србија

Србија започнува со лечење на заболените од корона со терапија на крвна плазма. Оваа терапија предвидува вбризгување на крв од излечени пациенти кои содржат антитела Со...

Балкан 12.02.20 | 14:15

Вучиќ и Шешељ туркаат возило завеано в снег

На социјалните мрежи се појави видео на кое се прикажани сегашниот претседател на Србија, Александар Вучиќ и лидерот на Радикалната партија Војислав Шешељ како туркаат...

Балкан 06.02.20 | 08:30

Не сакаше да прими книга за Хрватите во Војводина: Инцидент на промоцијата на книгата на Шешељ

Инцидент се случи на промоцијата на новата книга на Војисав Шешељ.Контроверзниот лидер на радикалната партија во новата книга раскажува дека во Сребреница немало геноцид.Но,...

Балкан 16.12.19 | 11:35

Шешељ кон Чеда Јовановиќ: Ти да не си предозиран?

Лидерот на Радикалната партија Војислав Шешељ, во емисијата „Хит твит“ имаше жесток дуел со еден од најконтроверзните политичари во Србија, Чеда Јовановиќ. Нивната...

Балкан 27.05.19 | 20:33

Случајно ја преживеа 1999, сега сакаат да те отрујат: Драматично обраќање на Шешељ кон Вучиќ

Лидерот на СРС Војислав Шешељ го потсети претседателот на Србија, Александар Вучиќ дека избегнал убиство во 1999 година сосема случајно и го предупредил да води сметка...