Поранешниот водач на Земунскиот клан Лука Бојовиќ, ден по враќањето во Србија од Шпанија, каде што помина 10 години во затвор, ги посети гробовите на своите најблиски, братот Никола, таткото Вук, кумот Милорадовиќ пријателот Радет Ракоњец и на Жељко Ражнатовиќ Аркан. Тој ги посетил гробиштата околу 21 часот и 30 минути, дури кога видел дека нема опасност!

Како претходница имало неколку девојки кои ги надгледувале гробиштата.

 

Кога братот бил убиен, а татко му почина, Лука не можеше да присуствува на нивниот погреб бидејќи во тоа време бил во шпански затвор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.