Турскиот лидер Реџеп Таип Ердоган остана без зборови кога случајно налета на лидерот на Република Српска Милорад Додик на аеродромот во Анталија.

Се испостави дека Додик слетал само неколку моменти пред Ердоган и дека се начекаа еден со друг додека турскиот претседател се симнуваше по скалите. Ердоган не можеше да го сокрие изненадувањето кога покрај службениците и децата кои го пречекаа со цвеќе забележа насмеан Додик.

– Во Анталија пристигнав во исто време со претседателот Ердоган. Срдечно разговаравме неколку минути – напиша Додик на својот профил на социјалната мрежа Х

Ердоган и Додик дојдоа во Анталија на Економскиот форум, кој се одржува под покровителство на претседателот на Турција

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.