Исчезнал во Црна Гора а го запишале дека е убиен во Сребреница

Балкан 29.05.2024 / 8:52

Има најмалку 87 лица кои се живи и здрави а чии имиња се наведени како жртви на злосторствата во Сребреница, објавија српските медиуми. Овие луѓе ги има и  во евиденцијата на живи  и на надгробните споменици.

Eден од примерите е за извесно лице  Ибрахим Хублиќ   кој исчезнал во Херцег Нови во Црна Гора е се води како убиен во Сребреница.

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.

Најнови вести