Вишиот суд во Белград донесе пресуда со која Зоран Марјановиќ е прогласен за виновен за убиство на сопругата и пејачка, Јелена Марјановиќ.

Марјановиќ е осуден на 40 години затвор и веднаш ќе биде спроведен во Централниот затвор.

Јелена беше убиена на 2 април 2016 година на насипот во Борча.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.