Ознака: Зоран Марјановиќ
Балкан 05.11.19 | 11:04

Судење на деценијата во Србија: Ќе му се суди на Зоран Марјановиќ за убиство на сопругата Јелена

Зоран Марјановиќ утрово пристигна во судот во Белград каде треба да започне судењето за убиството на неговата сопруга Јелена, за кој тој е обвинет. Пред судот дошол...

Естрада 02.10.19 | 11:46

Дури го судат за убиство, Зоран за 50 илјади евра влегува во „Парови“

Додека трае судењето за убиството на Јелена Марјановиќ, а за кое на обвинителната клупа седи Зоран Марјановиќ, продукцијата „Хепи“ му понудила на сопругот на убиената...

Естрада 10.09.19 | 11:52

Ова се четирите клучни докази против Зоран Марјановиќ

Долгоочекуваното судење за убиството на пејачката Јелена Марјановиќ ќе започне во среда во Вишиот суд во Белград. На обвинителната клупа ќе седи нејзиниот сопруг Зоран...

Калеидоскоп 21.04.19 | 16:44

Нови детали за убиството на пејачката: Зоран ја натерал Јелена да се спушти во каналот и ја удрил по глава

Српското обвителство подигна ново обвинение против Зоран Марјановиќ, сопруг на убиената српска пејачка Јелена. Обивнителството се надева дека овој пат доказите се...