Водителот и актер Александар Кадиев се осмели во етер страсно да го бакне поранешниот бугарски премиер Кирил Петков. Ова се случи во емисијата „Биди искрен со Ени“ која е една од најпопуларните во Бугарија.

Милувањата меѓу Сашо Кадиев и Кирил Петков датираат уште пред тој да стане премиер. Кадиев е познат актер кај источниот сосед и има 39 години.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.