Жител на Врање пријавил во полиција дека ноќта меѓу среда и четврток непознато лице го малтретирало пред градска кафеана, удирајќи го неколку пати во главата без никаква причина, а во другата рака држел пиштол. дека тој покажа кон него.

Полицијата по пријавата излегла на местото на настанот и затекнала група луѓе, меѓу кои и едно лице со пиштол. Кога ја видел полицијата, набрзина се упатил кон своето возило кое било паркирано во близина, но полицијата го запрела и тој го фрлил оружјето до него, пренесува Новости.

Утврдено е дека станува збор за Албанец од Прешево кој бил во видно алкохолизирана состојба. При претрес на неговиот автомобил бил пронајден нож со траги од крв, како и мобилен телефон. На автомобилот биле пронајдени и траги од крв.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.