Никола Лековски ја коментира информацијата дека вооружена група во Арачиново, избркала полицајци на должност, кои сопреле жител на селото, без никаков валиден документ за возилото.

А вие, зимски гуми ставивте?, коментира Лековски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.